Adw. Przemysław Lech
Adw. Przemysław Lech

Witaj,

nazywam się Przemysław Lech. Z wykształcenia jestem adwokatem. Mam to szczęście łączyć pracę ze swoją pasją.


Podczas studiów prawniczych szybko zorientowałem się, że zdobywana tam wiedza nie będzie wystarczająca, dlatego dużą wagę przykładałem do zdobywania praktycznych umiejętności w opolskich kancelariach adwokackich, udawało mi się to łączyć z nauką. Dzięki temu szybko nauczyłem się przekładać to, czego uczyłem się na wykładach, na codzienne życie. Studia zakończyłem obroną pracy magisterskiej pt. „Zatrzymanie w procesie karnym”.

Zaraz po studiach rozpocząłem aplikację adwokacką w znanej i poważanej kancelarii adwokackiej. Aplikację zakończyłem zdanym pozytywnie egzaminem zawodowym.

W naszej kancelarii dobro klienta stawiamy na pierwszym miejscu. 

W mojej pracy zawodowej najbardziej uderza mnie fakt, jak trudna i bolesna może się okazać nieznajomość prawa. Zastanawia mnie, dlaczego podstawy prawa nie są przedmiotem nauczania w szkołach. Z tego powodu przez półtora roku udzielałem bezpłatnych porad prawnych w Sądzie Rejonowym w Opolu, a obecnie publikuję na swoim profilu facebookowym krótkie artykuły dotyczące najczęstszych spraw, z którymi ludzie mają najczęstszy problem. 

Od zawsze interesowałem się piłką nożną, historią, geopolityką i psychologią społeczną. Nie funkcjonuję bez kawy.

Obecnie jestem partnerem w kancelarii SLM Adwokaci.